Otok se odstraňuje pouze prostřednictvím lymfatických cév pomocí energie buněčných mikrovibrací. K vlastním mikrovibracím buňky dochází díky nepřetržité práci svalů. Pokud jsou svaly přetížené a unavené, klesá jejich účinnost a tím i úroveň mikrovibrací. To způsobuje, že vzniká otok, který neumožňuje svalům regeneraci, a vzniká tak začarovaný kruh. Oslabené svaly nedokážou správně chránit páteř. Již malá fyzická námaha může vést k posunu páteřní ploténky nebo kýly. Nebezpečné může být klopýtnutí ze schodů, běh nebo náhlé zvednutí těžkého závaží. Aby se předešlo komplikacím, doporučuje se zvláštní péče.

Nejhorší bolest přichází ráno. V noci se přetížené svaly zcela uvolní a vzniká silný otok.  Bolest může být tak silná, že jen vstát z postele může být problém…

Podstata problému – primární podpůrné orgány páteře, zádové svaly, jsou přetížené a nemají možnost se uvolnit, aniž by došlo k otoku. Elektrostimulace odstraňuje otok svalů, ale neobnovuje jejich účinnost. Diuretika snižují otok, ale neobnovují funkci svalů. Tradiční masáž je riziková, protože může v těle vyvolat závažnou reakci. Pokud dojde k otoku, masáž pomáhá snížit bolest, ale po 6 hodinách, zejména ráno, se otok vrací a je ještě horší.

V důsledku toho by každý případ bolesti zad měl být založen na osvědčených zásadách.

První kroky v případě silné bolesti zad:

  • Okamžitě přestaňte s jakoukoli fyzickou aktivitou, i když máte pocit, že jste schopni pokračovat.
  • Po dobu 1-3 dnů se vyhněte cestování, a to i autem.
  • Nerozrušujte a neškubejte páteří, buďte opatrní při sezení a vstávání. Při chůzi se snažte dělat mírné kroky, omezte prudké předklony a otočky. Nelehejte si 6-8 hodin po nástupu příznaků. Bolest je třeba „rozchodit“. Nezaujímejte žádné polohy, které způsobují uvolnění zádových svalů. Právě aktivní práce svalů je chrání před dalším poraněním a otoky.
  • Během následujících dvou dnů se nekoupejte ani nesprchujte. Nepoužívejte saunu. Nemasírujte oblast bolesti – to sice přinese dočasnou úlevu, ale také zvýší otok.
  • Otok by měl být odstraněn mikrovibracemi (nezaměňovat s vibracemi). Jedná se o přirozenou a bezpečnou metodu, která umožňuje vašemu tělu, aby se s problémem vypořádalo samo. Používejte speciální přístroje, které vytvářejí mikrovibrace.*
  • Během prvních dvou nocí, aby se předešlo vzniku otoků, by se mělo množství spánku v závislosti na stavu omezit na 2-3 intervaly, přerušované 15-20minutovou procházkou (po 3 hodinách spánku) nebo některými cviky vleže. Nespěte déle než 6-7 hodin. Nedostatek spánku lze kompenzovat v průběhu dne. Pokud je to možné, měla by být okamžitě provedena mikrovibrační léčba ledvin (která působí močopudně a snižuje otoky) a postižené oblasti páteře (k posílení postižených svalů). V případě silně progredujícího otoku by se procedura měla opakovat třikrát denně.

Výhody mikrovibrační terapie pomocí přístroje Vitafon

Mikrovibrace prostřednictvím krevních a lymfatických cév umožňují přísun potravy do svalových buněk a odstraňování odpadních látek. Mikrovibrace očišťují organismus od odpadních látek a zbytků odumřelých buněk. Svaly pak znovu získávají svou výkonnost, otoky ustupují a bolest se zmenšuje nebo zcela mizí.* Mikrovibrační ošetření oblasti ledvin a jater není o nic méně důležité než lokální ošetření páteře. Tyto orgány jsou tělesnou „čističkou odpadních vod“ a jsou zodpovědné za filtrování krve od vedlejších produktů svalové práce*.

Za normálních okolností vytvářejí svaly kolem ledvin dostatečné mikrovibrace, ale po vzniku onemocnění je zapotřebí vnější zdroj mikrovibrací. Ošetření oblasti ledvin přístrojem Vitafon vede ke zlepšení jejich funkce a následně zlepšuje i funkčnost svalů. *Pro dosažení maximálních výsledků se mikrovibrační léčba rozšiřuje také na játra, hlavní orgán, který neutralizuje toxiny a zásobuje krev energií * Přístroj Vitafon oživuje buňky, které jsou zodpovědné za detoxikaci a nasycení krve energetickými látkami.

[…] V prosinci 2014 jsem podstoupil operaci, při které mi byla odstraněna stabilizační destička na levém předloktí po zlomenině. Po operaci jsem několik dní (dvakrát až třikrát denně) používal přípravek Vitafon. To vedlo k rychlému ústupu otoku i bolesti a také mi to přineslo větší pohodlí při pohybu levou rukou (rozsah pohybu se nezměnil, ale lépe se mi dělají gesta). Používání tohoto zařízení jsem doporučil také svým pacientům se syndromem bolesti bederní páteře v důsledku vyhřezlé ploténky a pacientům s adhezivní kapsulitidou ramene. Pacienti po sérii ošetření uváděli menší bolesti. Zdá se, že přístroj Vitafon je přesně to pravé pro zmírnění bolesti spojené s poruchami pohybového aparátu.*

Specialista na ortopedii a traumatologii
Dr. Zbigniew W. Muszynski

***

*Upozorňujeme, že účinky léčby jsou založeny na individuálních zkušenostech. Nemůžeme zaručit stejné výsledky u všech uživatelů terapie Vitafon. Abychom zajistili co nejlepší služby pacientům, nabízíme možnost bezpodmínečného vrácení přístroje do 30 dnů v případě, že se nedostaví pozitivní výsledky léčby.