Skip to Content

Léčba patní ostruhy

Patní ostruha (entezopatie) je typ minerálního ložiska ve formě ostruhy, které se někdy vyskytuje v oblasti úponu patní šlachy (Achillovy šlachy) nebo plantární fascie a někdy na zadní straně patní kosti. Tyto kostní změny způsobené zánětem plantární fascie mají za následek bolest a omezenou pohyblivost chodidla.

Tenisový loket (laterální epikondylitida)

Napsal Dr. Witold Furgal –
Specialista na sportovní medicínu a rehabilitaci

Podstatou tohoto onemocnění jsou degenerativní změny v loketních šlachách, kde jsou připojeny ke kosti, doprovázené těžkým zánětem okolní tkáně.
„Tenisový loket“ je nejčastěji důsledkem opakovaného drobného úrazu, ale může být způsoben i přímým poraněním způsobeným opakovanými stahy natahovacích svalů předloktí, zejména v místě úponu. V důsledku toho dochází k drobným trhlinám v úponu šlachy předloktí, které způsobují postupnou degeneraci.

Léčba kloubu

Napsal Dr. Eugene W. Akimow
Přednášející na oddělení traumatologie a ortopedie

Co byste měli dělat, pokud artritida a degenerace kloubů pokračují? Jak je lze zastavit? Jak lze kloub léčit? Především se připravte na poměrně dlouhé a namáhavé období léčby. Žádný zázračný lék neexistuje. Jestliže „čerstvou“ artritidu lze překonat během několika týdnů, léčba osteoartrózy, která trvá již několik let, bude trvat několik měsíců. Léčba se s věkem stává obtížnější a zdlouhavější, ale je stále účinná. Samozřejmě existují případy, kdy je stupeň degradace kloubu tak dalekosáhlý, že léčba může trvat mnoho let a vzhledem k věku pacienta nebude úplné uzdravení možné. Vždy je však možné dosáhnout výrazného zlepšení a, což je stejně důležité, omezit onemocnění.

Léčba poranění kloubů, degenerace a artritických stavů

Napsal Dr. Eugene W. Akimow
Přednášející na oddělení traumatologie a ortopedie

Cílem léčby přístrojem Vitafon je obnovit průtok krve v kloubu. Je nezbytné snížit zánět, zlepšit krevní parametry, urychlit regenerační procesy a regulaci prokrvení kloubu.

Dna – příčiny a nové způsoby léčby

Termín „dna“ je nejpoužívanějším názvem pro většinu onemocnění spojených s neidentifikovanou bolestí různých měkkých tkání a kloubů. Již mírné zvýšení hladiny kyseliny močové nad 4 jednotky na ml způsobuje tvorbu krystalů kyseliny močové v kloubní tkáni – a následně pomalou degradaci kloubní tkáně. Zvýšená hladina kyseliny močové může často způsobit poranění Achillovy šlachy a záněty kloubních tkání. Vitafon je účinný přístroj, který zajišťuje úspěch v boji proti příčině dny – snížení výkonu ledvin. Stojí za to snížit hladinu kyseliny močové, a tím zajistit, aby naše tkáň byla zdravá.*Upozorňujeme, že účinky léčby jsou založeny na individuálních zkušenostech. Nemůžeme zaručit stejné výsledky u všech uživatelů terapie Vitafon. Abychom zajistili co nejlepší služby pacientům, poskytujeme možnost bezpodmínečného vrácení přístroje do 30 dnů v případě, že nebude dosaženo pozitivních výsledků léčby. Více informací ›