Skip to Content

Degenerativní onemocnění plotének

Hlavní příčinou onemocnění páteře je škodlivý faktor, který vede k postupnému nebo rychlému hromadění poškozených buněk kostní tkáně a meziobratlových plotének. Poškozené buňky páteře jsou postupně vytlačovány vzhůru, odkud jsou odstraňovány lymfatickým systémem. Na likvidaci odumřelých nebo poškozených buněk se podílí Mikrovibrace. Pokud nejsou buňky odstraňovány dostatečně rychle, začnou se na povrchu obratlů tvořit usazeniny.

Vyhřezlá ploténka – rehabilitace bez operace

Léčba vyhřezlé ploténky se podobá opravě trajektu plujícího přes rychle tekoucí řeku, kde není možné zcela zastavit proud vody.

Páteř se opírá o pevné, ale pružné meziobratlové ploténky a také o svaly. Oslabené vyhřezlé ploténky nejsou schopny pevně držet obratle podél fyziologické osy těla, čímž se zvyšuje tlak na svaly v této oblasti.

Bolesti zad

Připravil Dr. Eugene W. Litwinenko
Přednášející na katedře neurologie

Příčinou bolestí zad, pokud nejsou spojeny s úrazem, je často přetížení zádových svalů nebo otok. Je proto důležité nejen řešit bolest, ale také posílit zádové svaly, odstranit otoky a obnovit krevní a lymfatický oběh v páteři.*Upozorňujeme, že účinky léčby jsou založeny na individuálních zkušenostech. Nemůžeme zaručit stejné výsledky u všech uživatelů terapie Vitafon. Abychom zajistili co nejlepší služby pacientům, poskytujeme možnost bezpodmínečného vrácení přístroje do 30 dnů v případě, že nebude dosaženo pozitivních výsledků léčby. Více informací ›