Mikrovibrační terapie, kterou v roce 1944 objevil rakouský psycholog Hubert Rohracher, byla v praxi poprvé použita k léčbě a prevenci nemocí koncem dvacátého století. Tento proces je založen na působení zvukových vln různých frekvencí na patologické mutace. Po léčbě bylo prokázáno výrazné zlepšení krevního a lymfatického oběhu. Mikro vibrace mají pozitivní vliv také na příslušné oblasti páteře, jater a ledvin, čímž se výrazně zvyšuje jejich výkonnost.

Současný model přístroje Vitafon byl navržen v roce 2012 a za krátkou dobu již byla jeho lékařská účinnost uznána v několika zemích. Aktivní princip je velmi jednoduchý: přístroj Vitafon působí na tělo díky mikro vibracím, přičemž frekvenční rozsah a amplitudy vibrací odpovídají vlastním mikrovibracím těla. Tím se výrazně zlepšuje krevní a lymfatický oběh v oblasti onemocnění.

Vysoká účinnost léčby, kterou dlouho zavedená medicína nemohla plně vysvětlit, byla nakonec objasněna objevem vibrací v tělesné tkáni, která je kromě kyslíku a energie jedním z nejdůležitějších zdrojů, jimiž tělo disponuje. Ukázalo se, že účinky mikrovibrací na tělesnou tkáň nezlepšují pouze krevní a lymfatický oběh, ale dodávají tkáni také mikro vibrace – jeden z klíčových zdrojů těla, jehož nedostatek často znamená, že se tělo nedokáže samo vypořádat s nemocí. V souladu s tímto objevem byly vyvinuty nové, účinnější léčebné metody*.

*Upozorňujeme, že účinky léčby jsou založeny na individuálních zkušenostech. Nemůžeme zaručit stejné výsledky u všech uživatelů přístroje Vitafon. Abychom zajistili co nejlepší služby pacientům, nabízíme možnost bezpodmínečného vrácení přístroje do 30 dnů v případě, že se nedostaví pozitivní výsledky léčby.