Tento stav je u tenistů, zejména profesionálů, poměrně častý. Klíčovým faktorem při vzniku zranění jsou často nesprávné pohyby. Není třeba dodávat, že „tenisový loket“ nepostihuje pouze tenisty. Tento stav může být způsoben i jinými sporty, například golfem nebo plaváním, a je typickým profesním steskem zedníků a kadeřníků.

Příčiny vzniku zánětu

Toto zranění je vždy způsobeno trvalým nadměrným zatížením předloktí. Nesprávná léčba může způsobit postupné zhoršování stavu pacienta.

Příznaky

Ostrá bolest je cítit na vnější straně lokte. Bolest se může šířit podél svalu směrem k předloktí a zápěstí a může být pociťována i při kroucení zápěstím (tj. pohybu ruky směrem k hřbetní straně předloktí).

Jak vyléčit kloub

Mikrovibrační terapie neboli fonoterapie (léčba mikrovibracemi) se zaměřuje na zlepšení schopnosti pohybového aparátu tlumit zátěž (vnější náraz), odstranění odumřelých buněk z postižené oblasti, zlepšení cirkulace a sekrece synoviální tekutiny. Mikrovibrace generované přístrojem Vitafon pronikají do kloubu přirozeným způsobem a jsou velmi účinné při léčbě „tenisového lokte“.*

V uživatelské příručce k přístroji je léčba rozdělena do tří fází. V praxi se však ukázalo, že jednotlivé fáze lze kombinovat prodloužením doby ošetření. Kontraindikace vždy vyhledejte v návodu k použití. Důležité! Je nezbytné snížit zatížení kloubu!

Schéma léčby tenisového lokte pomocí přístroje Vitafon

Oblast použití Ošetření každé oblasti 1-3krát denně
Režim Čas na začátku Navýšení času Konečný čas
Kidneys 2 5 min. + 2 min. denně 15 min.
Liver 1 4 min. + 1 min. denně 7 min.
Spinal column, area E1 1 3 min. + 1 min. každý druhý den 5 min.
Spinal column, area E11 1 3 min. + 1 min. každý druhý den 5 min.
Affected elbow 2 10 min. + 1 min. denně 3 min.

Pokud je pacient mladý, je možné dobu na začátku léčby zdvojnásobit.

***

*Upozorňujeme, že účinky léčby jsou založeny na individuálních zkušenostech. Nemůžeme zaručit stejné výsledky u všech uživatelů terapie Vitafon. Abychom zajistili co nejlepší služby pacientům, nabízíme možnost bezpodmínečného vrácení přístroje do 30 dnů v případě, že se nedostaví pozitivní výsledky léčby.