Jak můžete zlepšit své krevní parametry? Kromě zdravé stravy a léčby je zásadní zlepšit funkci ledvin a nadledvinek. Působení mikrovibrací v této oblasti těla vede ke zlepšení funkce ledvin a připravuje organismus na intenzivní léčbu.* V případě kloubů nohou je třeba léčbu rozšířit také na lumbosakrální oblast páteře nebo, pokud se stížnosti týkají zápěstí, na krční oblast páteře. Teprve poté lze zahájit léčbu kloubu. Léčba je mnohem účinnější, pokud se na oblast kloubu těsně před mikrovibračním zákrokem aplikuje protizánětlivá mast.

Nejprve by měl být ošetřen nejvíce postižený kloub. Speciální snímače, tj. vibrofony, by měly být umístěny na rovnou plochu a přiloženy ke kůži.

Ošetření kloubu navazuje na ošetření oblasti ledvin, přičemž doba trvání každého zákroku v oblasti kloubu by měla odpovídat době strávené ošetřením oblasti ledvin. Je to proto, že zlepšením prokrvení v oblasti postiženého kloubu se zvýší i množství odpadních látek v cévách*. Tělo nemůže dopustit, aby krev byla kontaminována vedlejšími produkty regeneračního procesu. Pokud je krev čištěna/filtrována příliš pomalu, regenerace bude pomalejší. V takovém případě je jakákoli snaha o zlepšení průtoku krve do kloubu zbytečná. A naopak – zlepšení funkce ledvin přispěje k rychlejší regeneraci. Proto musí proces hojení degenerovaného kloubu začít léčbou ledvin. Jakékoli pokusy o vyléčení artritidy a osteoartritidy bez léčby oblasti ledvin budou jen velmi těžko úspěšné.*

Používání přístroje Fonivit způsobuje rozpouštění usazenin kyseliny močové. Kost se zpevní a její povrch se zploští. Současně se zvyšuje sekrece mazací tekutiny (synoviální tekutiny), čímž se kloubu uleví a minimalizuje se riziko jeho poškození*.

Aby se zabránilo nadměrnému zatížení organismu, neměla by celková doba ošetření různých oblastí přesáhnout 50 minut. Doporučuje se ošetřovat vždy jeden kloub. Protilehlé klouby lze ošetřovat postupně, a pokračovat tak v každodenním ošetřování ledvin. Tím se doba léčby prodlužuje.

Aby se obnovila funkčnost kloubu, musí se do něj „napumpovat“ odpovídající množství krve. Toto množství závisí na délce trvání onemocnění a kvalitativních parametrech krve. Chronické onemocnění není možné vyléčit během jediného týdne. Bolest může rychle ustoupit, pokud byla způsobena úrazem nebo prudkým pohybem. Pro léčbu chronického zánětu kloubů nebo artritidy je zapotřebí měsíců, i když první výsledky lze pozorovat již po 2 týdnech.* Zdravá strava pomůže urychlit proces hojení.

Poraněný kloub by neměl být fixován v dané poloze, protože tkáň se musí během procesu hojení přizpůsobit aktuálním podmínkám. Měli byste se však vyvarovat přetěžování kloubu, abyste předešli dalšímu zranění. Pohyby kloubem by měly být pomalé a plynulé. Nezvedejte ani nepřenášejte těžké předměty. Při onemocnění kloubů nohou se snažte v prvním týdnu vyhnout přenášení celé váhy těla na nohy. Měli byste se snažit odpočívat a provádět fyzická cvičení vleže, což by měly být jednoduché a přirozené pohyby. Zátěž na klouby by se měla zvyšovat postupně. Obuv by měla padnout volně a pohodlně. Na schodech, zejména při sestupu, se doporučuje přidržovat se zábradlí.  Při chůzi je vhodné používat hůl. Pokud onemocnění postihuje další klouby, platí následující pravidlo: snižte zátěž, zejména v první fázi léčby.

U pacientů trpících vysokým krevním tlakem může někdy během léčby dojít ke zvýšení krevního tlaku. Pokud k tomu dojde, měla by se doba trvání jedné procedury zkrátit na polovinu a ledviny by se měly zkontrolovat kvůli možnému zánětu. V druhém případě (například ledvinové kameny) by měly být nejprve léčeny ledviny.

***

*Upozorňujeme, že účinky léčby jsou založeny na individuálních zkušenostech. Nemůžeme zaručit stejné výsledky u všech uživatelů terapie Vitafon. Abychom zajistili co nejlepší služby pacientům, nabízíme možnost bezpodmínečného vrácení přístroje do 30 dnů v případě, že se nedostaví pozitivní výsledky léčby.